סיפורי הצלחה

עו"ד יוסי כהן

תביעת סיעוד של קטין שנטען שאינו זכאי לפיצוי, הסתיימה בפיצוי של 180,000 ₪.

קטין שהגיש תביעת סיעוד בגין אוטיזם, נדחה מכיוון שחברת הביטוח טענה שהוא אינו סיעודי אבל אם הוא סיעודי אינו זכאי לתשלום בטענה של אי גילוי וחריג ספציפי של אוטיזם ,למרות זאת, לאחר התערבות משרדנו התביעה הסתיימה עם פיצוי חד פעמי 180,000.

קטין שהפך סיעודי בעקבות תאונה, זכה לפיצוי חד פעמי בסך 120,000 ₪ למרות שנדחה בתחילה.

קטין שעבר תאונת דרכים לפני גיל 3 הפך סיעודי בשל התאונה. נדחה בטענה שמקרה הביטוח חל לפני גיל 3 ובגלל תאונת דרכים שמוחרגת בפוליסה. מצבו הרפואי הביא להסכמה לפשרה כדי לעשות שימוש בתשלום לרווחתו ולטובתו והימנעות מחשיפת פרטים אינטימיים. התביעה הסתיימה עם פיצוי חד פעמי בסך 120,000 ₪.

הישג-למרות ההחרגה לפוליו, זכתה חולת פוליו סיעודית לפיצוי של קרוב ל- 200,000 ש"ח.

מדובר בחולת פוליו שהצטרפה לביטוח הסיעודי. במעמד ההצטרפות חב' הביטוח החריגה מקרה ביטוח שנובע מפוליו. לאחר שהפכה סיעודית בגלל פוליו נדחתה התביעה. אנו טענו והצלחנו להוכיח כי חברת הביטוח ידעה על הפוליו עם צירופה לפוליסה אך לא טרחה לעדכן על ההחרגה אלא בחלוף 16 שנה. התביעה הסתיימה עם פיצוי חד פעמי 27,000ש"ח ובנוסף תשלום חודשי קבוע בסך 3,000 ₪ למשך 51 חודשים.

תאומים הסובלים מתסמונת גנטית נדירה, שתביעת הסיעוד שלהם נדחתה קבלו 140,000 ₪ כל אחד בעקבות התערבות משרדנו במסגרת הסכם שקיבל תוקף פסק דין.

שני ילדיהם של בני הזוג ט' אובחנו לאחר הלידה כסובלים מתסמונת גנטית נדירה, אך כשהם גדלו והפכו לסיעודיים, חברת הביטוח סרבה לשלם את הפיצוי. החברה טענה שהילדים הפכו לסיעודיים לפני גיל 3 והשתמשה בטיעון כי החוק קובע שתינוק שהופך לסיעודי לפני גיל 3 אינו זכאי לגמלת סיעוד. משרדנו טען כי כל הילודים לפני גיל 3 אינם מבצעים פעולות באופן עצמאי ולכן לא ניתן לקבוע אם הם סיעודיים או לא. כמו כן טענו שעצם זה שיש אבחנה למחלתם לפני גיל 3 לא אומר שהיו בהכרח סיעודיים אז. הטענות התקבלו והילדים פוצו במסגרת הסכם שקיבל תוקף פסק דין.

הישג נוסף-למרות ההחרגה לפוליו, זכתה חולת פוליו סיעודית לפיצוי של כ 200,000 ש"ח.

ל.א. חולת פוליו, הצטרפה לביטוח הסיעודי. במעמד ההצטרפות חב' הביטוח החריגה מקרה ביטוח שנובע מפוליו. לאחר שהפכה סיעודית בגלל פוליו נדחתה התביעה. אנו טענו כי החברה המבטחת ידעה על הפוליו בטרם ההצטרפות ולא יידעה את התובעת על ההחרגה, עד להגשת התביעה. התביעה הסתיימה עם פיצוי חד פעמי 39,000ש"ח ובנוסף תשלום חודשי קבוע בסך 3,000 ₪.

קטין שתביעת הסיעוד שלו נדחתה, זכה לפיצוי ,במסגרת הסכם פשרה, בסך 80,000 ₪.

מדובר בילד עם עיכוב התפתחותי שבא לידי ביטוי בהחמרה ביכולות תפקודיות בהיותו בן 3. חברת הביטוח טענה כי המקרה עונה לחריג מקרה שארע ב 36 חודשי חייו הראשונים. אנו טענו כי החברה לא עמדה בתנאי חובת הווידוא ואף עברה על איסור תיאור מטעה. מה גם שמדובר על צרוף יזום של הנתבעת. ההסכם קיבל תוקף פסק דין.

למרות שתביעת סיעוד נדחתה בטענה של "סיעודית מלידה", הוכחנו כי מקרה הביטוח חל מאוחר יותר והתובעת זכתה לפיצוי.

ילידת 2004 שאובחנה בלידה כסובלת משיתוק מוחין. נדחתה בטענה שהיא סיעודית מלידה ויש חריג בפוליסה של ליקויים בלידה או בשל סיבוכי לידה. הצלחנו להוכיח כי מקרה הביטוח עצמו לא חל עד היותה בת 15. התביעה הסתיימה בפיצוי 96,391 ₪ להסכם ניתן תוקף של פסק דין.

למרות הטענה כי לא חל מקרה הביטוח בתביעת סיעוד זכה התובע לפיצוי בסך 180,000 ₪.

מדובר באיש בן 56 בחוסר תפקוד אשר נדחה ע"י חברת הביטוח בטענה שלא חל מקרה הביטוח. לאחר התערבות משרדנו נחתם הסכם פשרה בסך 180,000 ₪ שקיבל תוקף פסק דין.

אייטמים מהתקשורת